Dáváme vašim investicím smyslOdborné články

Na padělky nástrojů narážím často, říká znalec houslí a virtuos Svěcený

Autor: Veronika Němcová

2. 12. 2017

Nejvzácnější housle mohou stát statisíce či miliony korun. V případě Stradivariho i miliony eur, říká přední virtuos a soudní znalec Jaroslav Svěcený. Jestli se o víně říká, že zraje s časem, pro housle, violy nebo violoncella to platí snad ještě více. Podle Jaroslava Svěceného vydrží špičkové nástroje klidně i půl tisíciletí.

ekonomika.idnes.cz

Housle nad zlato. "Stardivárky" se zhodnocují, i když burzy padají

Autor: Veronika Němcová

27. 11. 2017

Do cenných smyčcových nástrojů v tuzemsku investuje poslední dobou čím dál víc lidí. Zhodnocení těch opravdu vzácných kusů bývá vysoké a nehrozí u nich rizika jako třeba u akcií.

ekonomika.idnes.cz

Jaroslav Svěcený: Češi začínají investovat do hudebních nástrojů

Autor: Radek Pavlovič

27. 2. 2015

Hudební nástroje v posledních letech lákají stále více investorů z celého světa. V drtivé většině totiž nabízejí zajímavé zhodnocení v čase. Hodnotu nástrojů po dlouhé době útlumu objevují i Češi. "Zatím investují opatrně," říká houslový virtuos a soudní znalec v oboru smyčcových nástrojů Jaroslav Svěcený. "Najdou se ale i takoví, kteří do houslí investují dvacet milionů korun," dodává.

www.euro.cz

Stradivárky vydraženy za 16 milionů dolarů pro oběti cunami

Autor: ČTK

21. 6. 2011

Vzácné stradivárky pocházející z roku 1721, které patřily vnučce slavného anglického básníka Lorda Byrona, byly v pondělí prodány v dražbě za rekordních 15,9 milionu dolarů. Peníze půjdou na pomoc obětem zemětřesení a cunami, které zasáhlo v březnu Japonsko. Housle získal anonymní kupec za cenu čtyřikrát převyšující dřívější rekordní částku za stradivárky prodané v aukci, uvedla internetová aukční síň Tarisio, která se specializuje na hudební nástroje.

www.tyden.cz